30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
Tarih: 29.08.2023| Okunma Sayısı: 386

Bağımsızlığımızın ve Cumhuriyetimizin müjdecisi 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

 

Mondros Ateşkes Antlaşmasıyla ülkemizi işgal hakkı elde eden emperyalist devletlere karşı ulusumuz direniş örgütleri kurarak; kuvai milliye içinde silaha sarılarak; kongreler yaparak milli sınırları işgallerden kurtarmayı; tam bağımsız ve milli egemenliğe dayalı bir devlet olmayı amaçlamıştı. 30 Ağustos 1922 zaferi ulusumuzun amaçlarını gerçekleştirmek için önündeki engelleri kaldırdığı gündür.

 

30 Ağustos 1922, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve arkadaşlarının önderliğinde emperyalizme karşı tarihin ilk bağımsızlık savaşının kazanıldığı gündür. 30 Ağustos 1922 esareti ve teslimiyeti kabul etmeyen; bağımsızlığına ve egemenliğine sahip çıkan milletimizin yeniden var olduğu; ezilen uluslara umut olduğu gündür.

 

Gururla 101. yıl dönümünü kutladığımız bu zafer,  tarihin hiçbir döneminde esareti kabul etmeyen ve koşullar ne olursa olsun bağımsızlığından vazgeçmeyen ulusumuz bağımsızlığımızın ve egemenliğimizin yegâne güvencesi olduğunu bizlere gösteriyor.

 

Zaferin 101. yıldönümünü ve Zafer Bayramımızı en içten duygularımızla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere tüm Şehit ve Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

 

                                                                                                               Av. Mustafa DENİZ

                                                                                                       ÇANKIRI BAROSU BAŞKANI

23.06.2024
AV. MUSTAFA DENİZ
BARO BAŞKANI

BARO LEVHASI


© Web sitesi hizmeti Türkiye Barolar Birliği tarafından verilmektedir.