23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN
Tarih: 22.04.2022| Okunma Sayısı: 656

Ulusal tarihimizde büyük bir dönüm noktası olan ve Türk ulusunun kendi bağımsızlığını ilan ettiği, egemenliğin kayıtsız, koşulsuz ulusa ait olduğu, yeni yönetim biçimini tüm dünyaya duyurduğu, yeni bir devletin temellerinin atıldığı Türkiye Büyük Millet Meclisi’ nin kuruluşunun bu yıl 102. yılını kutluyoruz. 

23 Nisan 1920 tarihi demokratik ve çağdaş yeni Türkiye’nin başlangıcı olmuş ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, ulusumuza en uygun yönetim biçimi olan Cumhuriyet ile yeni bir devletin adımları atılmıştır. Bu nedenle, 23 Nisan 1920 gününü Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk çocuklara hediye etmiştir. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kabul edilen 23 Nisan, çeşitli ülke çocuklarının katılımıyla kutlanan dünyadaki ilk ve tek çocuk bayramı olmuştur. Bu anlamlı günün mirasçısı çocuklarımız Atamızın ilke ve inkılaplarına sahip çıkarak, ülkemizin geleceği için aynı kararlılıkla yorulmadan yürümeye devam edeceklerdir.

Ulusal bağımsızlığımıza kavuştuğumuz bugünde Ulu Önder Atatürk’ü saygı ve şükranla anıyor, tüm ulusumuzun “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve ve Çocuk Bayramı”nı kutluyoruz.

 

Av. Mustafa DENİZ

ÇANKIRI BAROSU BAŞKANI

26.05.2024
AV. MUSTAFA DENİZ
BARO BAŞKANI

BARO LEVHASI


© Web sitesi hizmeti Türkiye Barolar Birliği tarafından verilmektedir.