TERÖRÜ LANETLİYORUZ

BASIN AÇIKLAMASI

Ülkemizin, milletiyle bölünmez bütünlüğü ve vatanın savunulması için ölümü göze alan vatandaşların ve şehitlerin varlığı, bağımsızlığımızın ve hür yaşamımızın teminatıdır. Maalesef 18. Ekim 2011 günü Ülkemizin ayrılmaz parçası Hakkari bölgesinde beyni yıkanmış haydutlar tarafından 24 yiğidimiz şehit edilmiş 18 yiğidimiz yaralanmıştır. Bu saldırıyı gerçekleştirenleri nefretle kınıyor ve Lanetliyoruz. Bu coğrafya tarihte çok ihanetlere sahne oldu ama hiç birisi bu alçaklıkları yapanlar kadar alçalmadı. Demokrasiyi geri – ileri diye sınıflandırarak Siyasi maniplasyonlar ile Ülkemiz sınırları içerisinde sözde özerklik ilan eden , Kardeşlerimiz ile aramıza nifak tohumları atmaya çalışan , kirli beyinli siyasetçilere de cevabımız şudur ki artık Kral çıplak. Sizler bu güzel yurdu bölemeyeceksiniz. Sizler kendi karanlığınızda kaybolacaksınız ve Sizler akan şehit kanlarında boğulacaksınız.

                         Demokrasi, kimseye salyalarını akıtarak devletle dalga geçme hakkını vermez, taşların bağlanıp köpeklerin serbest bırakıldığı günümüz Türkiyesin de biran evvel herkesin aklını başına toplamasını ve milletin bağrından kopartılan yiğitlerimizin ruhlarının daha fazla incitilmemesini istiyoruz.

                         Bu üzüntülü günlerde Klasikleşen ‘Artık Yeter’ deme zamanının dünde kaldığı bir gündeyiz. Hükümetin içeride ve dışarıda yaptığı ve yapacağı tüm operasyonların arkasındayız. Tek bir haydut kalmayıncaya değin yapılacak mücadelenin her konuda destekçisiyiz. Şunu herkes bilmeli ki Akan her damla şehit kanının hesabı misli ile sorulmadıkça öfkemiz dinmeyecektir.

                         Bu vatan için şehit olan 24 kahramanımıza Allahtan rahmet yakınlarına ve tüm milletimize baş sağlığı, gazilerimize acil şifalar diliyoruz.

     Av. Erkan KÖROĞLU

       ÇANKIRI BAROSU BAŞKANI