23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN.
Tarih: 22.04.2020| Okunma Sayısı: 571

       Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk'ün "Egemenlik kayıtsız ve şartsız Milletindir." Diyerek Kuva-yi Milliye ruhuyla Anadolu’da yaktığı ateşin yüzüncü yılını kutluyoruz. İlk Kuruluş felsefemizde yer alan ve Anadolu halkını kula kul olmaktan, tebâ olmaktan, sadece çiftçi ve asker olmaktan kurtarıp; Sadece Allah'a kul, Devlete vatandaş, Toplumda birey ve insan olmasını sağlayan bu düşünceden ayrılmadığımız sürece bu ateşin sonsuza değin yanacağından kimsenin şüphesi olmasın.

      TBMM nin kuruluşuna giden yolda; Erzurum kongresinin “Oltu” halkından toplanan parayla yapıldığını, Emekli Binbaşı Süleyman beyin verdiği 900 lira bağışla parasızlıktan 41 gün sonra Sivas kongresinin yapıldığını , Sivas’taki 33 kişilik heyetin otel parası olmadığından Şekerzade İsmail in evinde koyun koyuna yattığını , Ankara’ya meclisi açmak için gidecek heyete, Mazhar Müfit in Sivas Osmanlı bankası müdürü Oscar Schmidt ten 1.000 Lira Kredi  çektiğini, Büyük Atatürk ün Erzurum ve Sivas kongrelerin de çektirdiği fotoğraflarda, üstündeki elbiseyi  Erzurum Valisi Münir Akkaya dan ödünç aldığını ve dahası KURTULUŞ SAVAŞINI Bilmeyenler Atamız tarafından Çocuklarımıza armağan edilerek  Kutladığımız bu günün anlam ve önemini bilemezler.

 

      Ülkemizin Kuruluşunda ve devamında emeği geçen Başta Gazi Mustafa Kemal ve Arkadaşları olmak üzere Şehitlerimizi ve Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor. Bayramınızı Kutluyorum.

 

                                                                       Av. Arb. ERKAN KÖROĞLU

                                                                     ÇANKIRI BAROSU BAŞKANI

26.09.2021
AV. MUSTAFA DENİZ
BARO BAŞKANI

BARO LEVHASI


© Web sitesi hizmeti Türkiye Barolar Birliği tarafından verilmektedir.